Oriģināls Labotais
Sanāca, ka šodien darbā tā pamaz bija ko darīt... Nu un jaunu neko man nedod, jo es tā kā nedaudz attālinos no tā darba, ko darīju iepriekš. Šodien pamatuzdevums man bija sakārtot savu darba vietu un sagaidīt, kad kolēģis beigs darbu, lai nonestu nafig visu viņa sistēmas partīciju un uzliktu win no jauna, jo sākušās problēmas vīrusu dēļ! Šodien man darbā nebija ko darīt. Jaunus darbus man nedod. Šodien mans pamatuzdevums bija sakārot savu darba vietu un sagaidīt, kad kolēģis beigs darbu, lai pārinstalētu viņa datoru (sākušās problēmas ar vīrusiem).
Un tā nu es nedaudz sāku kodēt.

Daudzi zin tādu paste.php.lv, kuru ir kodējis laacz. Ir ok vietiņa, kur var šo to iepāstēt un dabūt, kad vajag, bet kurš gan var atcerēties to numuru un ne vienmēr gribās piedrazot šo kodu glabāšanas vietu ar kaut ko neadekvātu - piemēram kaut ko neprogrammīgu. Tāpēc nolēmu taisīt savu sistēmiņu.
Nolēmu paprogrammēt.

Daudzi zin laacz veidoto paste.php.lv. Laba vietiņa, kur noglabāt koda gabaliņus. Tomēr noglabāto dažkārt ir grūti atrast, un tur nepiedien glabāt ko citu, kā tikai programmu fragmentus. Tāpēc nolēmu uztaisīt savu sistēmu.
Ideja tāda, ka paste.php.lv griežas uz teksta failiņiem, bet es tā kā sagribēju izmantot mysql datubāzi. Kāda atšķirība? Tikai tā, ka vajag izsargāties no mysql injekcijām, ko arī mēģināju izdarīt. paste.php.lv datus glabā teksta failos, bet es nolēmu izmantot mysql datubāzi. Kāda atšķirība? Tikai tā, ka nu būs jācenšas izsargāties no mysql injekcijām.
Tātad aizsardzībai izmantoju addslashes() funkciju, kas biku aizsargā no visādām pēdiņām - tātad no liekiem injekcētiem kverijiem.

Lai kods izvadot būtu ar savu sākotnējo saturu (bez liekiem slešiem), tad pirms izdrukas tiek izmantota funkcija stripslashes().

Un beigu beigās hailaitam izmantoju funkciju highlight_string(), kuru aizstāju ar laacz izmantoto highlight_file(). Tā nu esmu iehavojis normālu koda izvadi un parasta teksta izvadi...
Aizsardzībai izmanotoju addslashes() funkciju. Tā pasargā no bīstamiem vaicājumiem, kas satur visādas pēdiņas.

Lai beigās kods izskatītos kā sākumā (bez liekām slīpsvītrām), pirms izvada tiek lietota funkcija stripslashes().

Visbeidzot, sintakses iekrāsošanai lietoju funkciju highlight_string() (laacz izmantoja highlight_file()). Līdz ar to esmu ieguvis normālu koda un parasta teksta izvadi.
Nākošais bija panākt to, lai cilvēkam būtu patīkami to visu apskatīties... Tāpēc tiek izvadīti visi postējumu nosaukumi bez teksta. Ja būtu jāspiež links un visu jāskatās tā lēkājot no vienas lapas uz otru un atpakaļ, tad ne man būtu patīkami to visu skatīties, ne arī citiem, tāpēc izmantoju coders lv forumā apspriestu tēmu, par bloku slēpšanu - pačekoju lapeli, nospēru kodeli, un tagad viss rullē bez lapas pārlādēšanas... Nākošais uzdevums - panākt, lai tas viss labi izskatītos. Ja katrs ieraksts tiktu rādīts jaunā lapā, tos caurskatīt būtu visai neērti, tāpēc sākumā tiek rādīti tikai ierakstu virsraksti, bez teksta. Šim nolūkam izmantoju coders.lv forumā apspriesto ideju par bloku slēpšanu - papētīju lapu, nokopēju kodu un tagad pie manis viss strādā bez lapas pārlādēšanas.
Ak nu jā - pats sakodētais darbs atrodams TE.
P.S. Nelietderīgu spamu gadījumā IP tiks bloķētas ne tikai uz paste lapu, bet arī uz manu blogu kā tādu :)
Ak jā - pats sakodētais darbs atrodams te.
P.S. Tiem, kas nemācēs uzvesties, tiks bloķētas IP adreses gan uz šo lapu, gan uz manu dienasgrāmatu.